Mūzikas producents un izpildītājs Arstarulsmirus izdod jaunu singlu un mūzikas video “Atvadas vasarai ’22” no drīzumā gaidāmā albuma. Kompozīcijas piedziedājumu izpilda soliste Laima Dimanta, kas ir Arstarulsmirus projekta dalībniece un daudzu projekta skaņdarbu vokālo partiju aranžiju līdzautore.
Jaunais skaņdarbs ir Raimonda Paula 1968. gadā ierakstītās dziesmas “Atvadas vasarai” svaiga versija ar citādu saturisku ievirzi un intensīvāku, hiphopa žanram raksturīgu skanējumu. Dziesmas teksts tika papildināts ar jauniem pantiem, kuru vēstījuma centrā ir dziesmas liriskā varoņa tiekšanās ikdienas notikumu plūsmā akcentēt uzmanību uz aspektiem, kas ir pateicības vērti un uzskatāmi par dzīves svētību.
Atceros, ka aptuveni pirms gadiem 20, klausoties dziesmas oriģinālu, prātoju, ka kādu dienu vēlētos izveidot šīs kompozīcijas savu versiju. Esmu priecīgs par to, ka gada sākumā saņēmu aicinājumu būt par daļu no rudenī paredzētā “Latvijas Mūzikas Lielkoncerta“*. Jo tas iedvesmoja realizēt seno ieceri. Dziesma “Atvadas vasarai ’22” ir iekļauta lielkoncerta programmā.
stāsta Arstarulsmirus.
Dziesmā “Atvadas vasarai ’22” saksofonu izpildījis Artūrs Sebris, taustiņu partijas iespēlējis Elvis Lintiņš, trombonu – Uldis Ziediņš, trompeti – Normuds Piesis un basģitāru – Edvīns Ozols. Ieraksta skaņu režisors ir ilggadējais Arstarulsmirus draugs un kolēģis Sergejs Laletins.
Esmu ļoti gandarīts un pateicīgs par viesmūziķu iesaisti un atdevi dziesmas tapšanas laikā, jo katra mūziķa pienesums šo skaņdarbu tiešām padarīja dzīvu un pulsējošu, saspēlē prasmīgi paspilgtinot dziesmas vēstījumu. Muzikāli bijām fokusēti pieturēties pie Maestro sacerētajās melodijas, ieviešot izmaiņas tikai aranžijā. Piemēram, oriģālā skaņdarba pantu partijas, kuras savulaik, tiešām iedvesmojošā manierē, izpilīja Nora Bumbiere, tika pārspēlētas saksofona izpildījumā.
tā Arstarulsmirus
Mūzikas video veidojusi komanda “Later”. Videoklipa režisors Elvijs Pārpucis.
Jaunākā dziesma ir daļa gaidāmā Arstarulsmirus albuma “Dedz”, kas būs trešais no paredzēto četru “Vēlējuma dziesmu” albumu cikla. Katrs no dziesmu kopumiem metaforiski atspoguļos kādu no četrām stihijām – ūdens, zeme, uguns, gaiss. Trešais cikla albums veltīts uguns tematikai, dziesmu tekstos iekļaujot to simbolizējošas izpausmes un asociācijas – kustība kā dzīvības enerģijas pamats, siltas un sirsnīgas attiecības, griba, iniciatīva un mērķtiecība sevis izziņas un iekšējo konfliktu mazināšanas kontekstā.
*“Latvijas Mūzikas Lielkoncerts” notiks 10. septembrī Rīgā, Daugavas stadionā, kur Raimonda Paula mūzika jaunās aranžijās uz lielās skatuves vienos teju 100 māksliniekus Liepājas Simfoniskā orķestra pavadībā. Viesu vidū būs arī tādi hiphopa pārstāvji kā ansis, Ozols un “Singapūras Satīns”. Lielkoncerta mūzikas producents un radošais direktors būs Arstarulsmirus.