Būū un Edavārdi publisko kopdarbu “Kur ir mana cilts?”, kas radīts dziesmu rakstīšanas nometnē “RIGaLIVE#7” kopā ar mūzikas producentu ir Zen Paul.
Dziesmas “Kur ir mana cilts?” pirmatskaņojums notika “Latvijas Radio 5 / Pieci.lv” tiešraidē, savukārt dziesmas prezentācija dzīvajā tika iecerēta kā pārsteigums nule kā aizvadītajā “Latvijas Radio 2” rīkotajā mūzikas aptaujā “Muzikālā banka”, kurā diemžēl Būū nevarēja piedalīties veselības stāvokļa dēļ.
“Šī dziesma ir par savējiem- par savu cilti. Tiem, kas vibrē vienotās frekvencēs. Šis debijas gads man ir atvēris ļoti daudz durvju un iespēju, un arī savedis kopā ar īstajiem cilvēkiem, par ko es būšu mūžīgi pateicīga. Man apkārt tiešam sāk veidoties cilts. Kā arī man mazliet “sit ārā korķus”, ka ir iespēja šajā dziesmā spridzināt kopā ar Edavārdiem- pirmkārt, superīgu cilvēku, bet arī mākslinieku, kurš blakus vēl dažiem sava žanra grandiem palīdzēja man iemīlēt latviešu hiphopu,”
stāsta Būū
Edavārdi atminas, ka “Kur ir mana cilts?” pirmo versiju dzirdēja “RIGaLIVE” nometnes noslēgumā un jau tad šis skaņdarbs kārtīgi iekustinājis visus klātesošos.
Domāju, ka šo gabalu dzirdēšu Būū albumā, bet beigās pats nonācu šajā dziesmā, kas parāda, ka reizēm radošā procesa ceļi ir neizdibināmi. Lai šī dziesma ir kā jauns rituāls visiem, kuriem ir apnicis sēdēt uz vietas,
novēl Edavārdi
“Kur ir mana cilts?” tapšanā piedalījās arī producents Armands Varslavāns un dziedātāja Janīna Gutermann. Dziesmas galvenais producents ir daudzsološais Zen Paul (Voldemārs Dzenis), kurš līdzdarbojās arī divās dziesmās Būū debijas albumā “Albūūms”, kas nominēts šā gada Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” vairākās nominācijās.
Būū šogad kopumā nominēta četrās “Zelta Mikrofons” nominācijās – “Popmūzikas albums”, “Debija”, “Dziesma” un “Elvi gada dziesma”. Savukārt Edavārdi šogad ieguvis divas nominācijas – “Hiphopa mūzikas albums” un “Albuma dizains”.
Dziesmu rakstīšanas nometne “RIGaLIVE#7”
2021. gada septembrī “Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports” pulcēja kopā 30 dziesmu autorus, izpildītājus un producentus, lai dotu viņiem iespēju radošā gaisotnē strādāt pie potenciālu radio hitu izveides. Kopumā nometnes “RIGaLIVE” septītās sesijas ietvaros tapa 20 jaunas dziesmas dažādos mūzikas žanros.
Pirmajā nometnes dienā dalībnieki piedalījās izglītojošās meistarklasēs – par fonogrammu reģistrēšanu LaIPA datu sistēmā ar LaIPA ekspertiem Agati Silovu un Lienu Grīnu, par mūzikas nozarē nepieciešamām zināšanām un veicamām darbībām – soli pa solim ar “Warner Music Baltics” Latvijas pārstāvi un mūzikas menedžmenta konsultanti Inesi Saulāju-Dobeli, meistarklase par dziesmu tekstiem ar mūziķi un tekstu autoru Edgaru Šubrovski. Otrajā un trešajā nometnes dienās dalībnieki strādāja pie jaunu dziesmu radīšanas, ko katras dienas vakarā nācās prezentēt ne vien citiem dalībniekiem, bet arī nozares ekspertiem, kuri vērtēja katras dziesmas potenciālu, deva vērtīgus ieteikumus, ko nepieciešams uzlabot, lai dziesma patiesi kļūtu par radio hitu.
Savā pieredzē par dalību nometnē dalās Edavārdi:
“Ikdienā man nav tik bieži sadarbība ar citiem izpildītājiem tāpēc šis ir ļoti interesanti. Ļoti interesanti paskatīties, kā viss strādā. Un arī, nākot uz nometni, man nebija uztraukums par to, kādā komandā mani varētu salikt, jo šeit visi cilvēki ir tādi, kuri kaut ko māk, nav jāsatraucas, ka kāds nemāk dziedāt vai neko nesaprot. Man ļoti patīk, ka te ir cilvēki no visdažādākajiem mūzikas stiliem, bet vēlas un ir atvērti izmēģināt ko jaunu, miksēt stilus kopā. Kādreiz katrs vairāk pievērsās savai lietai, savai mūzikai, bet šajā nometnē visi ir atvērti mūzikai kopumā, visi grib eksperimentēt. Viss ir ļoti interesanti un forši, bet tajā pašā laikā šī nometne ir labs atgādinājums tam, ka radošais darbs ir darbs. Tas nozīmē, ka, jā, ir jautri un forši, bet tajā pašā laikā, ņemot vērā arī laika ierobežojumu, ir jāpasvīst. Tā nav galīga atpūta – tas ir saspringums, resursu meklēšana, daudz kafijas, bet ļoti forši, es labprāt piedalītos vēl.”