Latvijas lielākās hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” dibinātājs Pionieris izdod divdesmit gadus gaidītu solo debijas albumu “Kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam”. Albuma pēcapstrāde veikta “Chalice recording studio” Holivudā, ASV.
Pionieris ir viens no Latvijas hiphopa pamatlicējiem, kas 2002. gadā kopā ar grafiti mākslinieku Valchu dibināja apvienību “Kreisais Krasts”. Kopš apvienības pirmsākumiem Pioniera prioritāte bijusi “Kreisā Krasta” attīstība, līdz ar to klausītāji visus šos gadus nebija sagaidījuši paša mākslinieka solo albumu.
Pioniera debijas albums “Kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam” tapis 2022.gada laikā, tajā iekļautas 8 dziesmas un 1 skits. Vokālais ieraksts veikts “Kreisā Krasta studijā” Rīgā ar Gundaru Neimani (trakamelodija) pie pults. Ierakstus miksējis un māsterējis Dāvis Strauss Holivudā, ASV, leģendārajā “Chalice recording studio”, kurā ierakstus veikuši tādi mākslinieki kā Kanye West, Jay Z, Kendrick Lamar, Nas u.c.
Ir pagājuši vairāk nekā 20 gadi, kopš esmu repā, – tik ilgs laiks bija nepieciešams, lai nonāktu punktā, kad varu atļauties uztaisīt savu debijas albumu tādu, kā vēlos,
atzīst Pionieris.
Kā norāda reperis, albuma nosaukums ir veltījums visiem, kuri savā ceļā saskaras un cīnās ar fiziskām un garīgām problēmām.
Ir cīņas, par kurām mēs neesam dalījušies ar citiem vai vienkārši to nespējam dažādu iemeslu dēļ. Šis ir novēlējums visiem tiem, kuri cīnās: kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam!
albuma nosaukumu skaidro Pionieris.
Albums izved klausītāju cauri autora dzīves ceļiem no iekāpšanas limuzīnā (singlā “Būs, kam būt”) līdz albuma noslēdzošajai dziesmai “Dzimšanas diena”, kas simboliski ir atdzimšana jaunā veidolā pēc izcīnītajām cīņām.
Sākot ar to brīdi, kur saku “po**j par sūdiem, ko sūta man…”, sākās cīņa. Visvairāk to var just skitā “(Piektdiena 13)”, kurš pāriet dziesmā “Vampīrs”. Tas ir tas drūmākais laiks. Kad pienāk “Dzimšanas diena”, tad esi piedzimis no jauna un saņēmis augļus par to, ka nepadevies savām cīņām un tās risināji ar panākumiem.
albuma dramatisko virzību skaidro Pionieris.
Albuma muzikālā pavadījuma veidošanā piedalījušies pašmāju bītmeikeri trakamelodija, Henrijs Eduards Mucenieks jeb Henny (taustiņi, ģitāra), Beatowski, kā arī rokgrupas “Līvi” taustiņinstrumentālists Guntars Mucenieks, kas iespēlējis albuma noslēdzošas dziesmas “Dzimšanas diena” outro. Viesmākslinieku vidū “Kreisā Krasta” reperi Deniss, Ivans Baigais, Cepums, Henny un E.V., grupas “Kontraflovs” dalībnieki Dāvis Strauss un Artūrs Rikmanis.
Albuma foto un promo materiālus sagatavojis Toms Rings. Foto uzņemti LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētavā “Babīte”. Dizainu veidojis Kānādā dzīvojošais mākslinieks Ivo Jusis, kurš ir arī “Kreisā Krasta” 2019.gada albuma “Tilts” dizaina autors.
Pioniera jaunais albums “Kaut mēs uzvarētu tās cīņas, par kurām nerunājam” klausāms straumēšanas servisos. Pēc Jaunā gada albums tiks izdots arī vinila plašu formātā. Plates ar īpašu dizainu būs pieejamas ierobežotā tirāžā veikalā “Hoodshop”, Rīgā, Brīvības iela 72 K-2, kā arī “Kreisā Krasta” online veikalā kkshop.lv. Kopumā tiks izlaisti 300 eksemplāri, no kuriem 100 jau ir rezervēti.
Diviem singliem no jaunā albuma ir pieejamas videoversijas, kuru veidotājs ir “Kreisā Krasta” video operators un režisors Toms Rings .
Pirmā singla “Būs, kam būt” videoklips izdots šā gada septembrī kā priekšvēstnesis albumam. Videoklipa centrā ir 1969. gada 600 Pullman limuzīns, kas Latvijā ieripojis par godu klipa fimēšanai. Ar šādu auto savulaik braukuši Džons Lenons, Koko Šanela, Romas pāvests, Pablo Eskobars, Elvis Preslijs u.c. Pasaulē ir atlikuši mazāk par 200 unikālās mašīnas eksemplāriem. “Būs, kam būt” video specefektus veidojis Andrejs Skurjats (Dree), drona kadri no “SkyHighFilms“.
Otrs video ir Halovīnu noskaņās veidotais, 31.oktobrī publicētais klips dziesmai “Vampīrs”, kas albumā pēc kārtas seko dzejiskajam skitam “(Piektdiena 13)” un raksturo drūmāko un tumšāko albuma daļu. Videoklips filmēts “Mārtiņa kapos”, kas ierīkoti 1773. gadā un sākotnēji tika saukti par “Āgenskalna kapiem”.
Pionieris, īstajā vārdā Juris Šteinfelds, ir apvienības “Kreisais Krasts” aizsācējs, “Kreisais Krasts studija” īpašnieks, “KK” apģērbu līnijas līdzīpašnieks un mūzikas izdevējkompānijas “115” (viens viens pieci jeb 1elu 1ntelekta 5ekta) dibinātājs.
Savu mūzikas karjeru aizsāka 1998. gadā Āgenskalnā, Rīgā kā hiphopa producents. Darbības pirmsākumos pazīstams ar pseidonīmu Flash. Darbojies tādos hiphopa projektos kā “True Enemy”, “Pionieri” un “Zasulauka bīts”. Zināms kā viens no miksteipa* formāta aizsācējiem Latvijā. 2002. gadā kopā ar grafiti mākslinieku Valteru Zvaigznīti (Valcha / Mazais Z) izveidoja hiphopa apvienību “Kreisais Krasts”. 2006. gada 6. maijā atvēra hiphopa apģērbu, krāsu baloniņu un mūzikas veikalu “115”, kas darbojās līdz 2009. gadam. Pionieris ir dažādu projektu mecenāts, pasākumu organizētājs un sponsors. Uzstājies populārākajos Latvijas festivālos un koncertējis arī ārzemēs. Gadu laikā sadarbojies ar dažādiem Latvijas mūziķiem, to vidū Reiks, Ozols, Kurts, ansis, Būū, Arturs Skutelis, Eliots, Rolands Ūdris, Ansis Klintsons un “Logo”, Pēteris Upelnieks un citi.
*Miksteips ir dziesmu apkopojums, kas ierakstīts kasetē vai kompaktdiskā, reperu vidū šis formāts izmantots, ierakstot savas lirikas uz zināmu dziesmu pavadījumiem.
2 komentāru
Pingback: Redakcijas sleja: Hiphops mostas no ziemas miega - HIPHOPS.LV
Pingback: RAJONS PALLADIUM apskats - HIPHOPS.LV